Detska Houpacka

Hraní na zahradě

Léto je dávno za námi, to však neznamená, že končí období her na zahradě! I v chladnějším podzimním počasí představuje zahrada ideální místo, kde mohou vaše ratolesti vybouřit přebytečnou energii a zahnat nudu. A jak je tedy zabavit?

Pohybem ke zdraví

Asi se shodneme, že hlavní výhodou zahrady je možnost pohybu. Děti pohyb zkrátka baví, a navíc si díky pravidelným sportovním hrám budují fyzičku i zlepšují motoriku. Pokud je však už klasické míčové hry, jako je badminton či kopaná, pomalu omrzely, vyzkoušejte letos něco méně tradičního – pétanque! Nejen, že si děti procvičí házení míčem, ale navíc při jejich usilovném hraní nedojde k újmě trávník. Podobně nenáročnou a bezpečnou hrou je například také frisbee, speciální měkké šipky se suchým zipem či házení kroužků.

Dětské hřiště svépomocí

Které dítě by nemilovalo hřiště a prolézačky? I v případě, že nemáte rozpočet na stavbu rozsáhlejších konstrukcí, není třeba věšet hlavu. Pokud máte na zahradě vzrostlý strom, není nic jednoduššího než na silnou větev zavěsit houpačku, na které si vaše děti vydrží hrát celé hodiny. Poměrná snadná je také stavba pískoviště, ať už se rozhodnete pro koupi dřevěného či plastového. Pokud máte spíše menší děti, pískoviště můžete doplnit plastovou skluzavkou, která je k dostání od pár set korun.

Na pozoru se mějte v případě, že vy sami či vaši sousedé vlastní kočku – často si dětské pískoviště pletou s toaletou, což není dvakrát hygienické. Z tohoto hlediska je vhodné vybavit hřiště poklopem, který stačí zavřít na noc či dobu, kdy nemáte hřiště a jeho návštěvníky pod dohledem.

Veselý zahradní domeček

Další poměrně nenákladnou investicí, která dětem poskytne neutuchající zábavu, je pestrobarevný zahradní domeček a stylový zahradní nábytek, ve kterém mohou trávit čas venku i v podzimním mrholení. Zatímco zručnější rodiče jistě zvládnout domeček svépomocí, méně šikovným stačí zamířit do nejbližšího hobby marketu. Pokud se rozhodnete postavit domeček na vlastní pěst, věnujte pozornost nejen výběru zdraví nezávadné barvy, ale také odstranění případných třísek či vyčuhujících hřebíků, o které by se děti mohly poranit. 

Detsky Domek
Zdroj: unsplash.com / Yan Berthemy

Trampolína

Trampolínu miluje opravdu každé dítě. Při jejím pořizování však myslete především na bezpečnost, a to zejména v případě menších dětí, které se mohou při skákání na trampolíně snadno zranit. Zároveň nikdy nenechejte děti skákat bez dozoru, nepříjemná situace může nastat dřív, než se nadějete!

I klasické hry vaše děti zabaví

Hraní na zahradě však nemusí znamenat pouze investici do venkovních hraček. Zkuste se vrátit do dětství a naučte své děti třeba kuličky. Skvělou hrou, která děti zabaví na celé dopoledne, je také stará dobrá hra na schovávanou či na babu

Popusťte uzdu svojí fantazii

I odpoledne strávené na zahradě může být skvělou příležitostí k tvoření. Využijte napadaného listí, barevných kamínků či opuštěných šnečích ulit a pusťte se s dětmi třeba do výroby náhrdelníku. Z nasbíraných listů či květů můžete vytvořit obrázek, věnec či jinou pěkně podzimní dekoraci – fantazii se při tvoření zkrátka meze nekladou!

Zábavou může být i péče o zahradu!

Máte velkou zahradu, která na podzim vyžaduje důkladnou údržbu, a nemáte tak čas trávit odpoledne či celý víkend hrami s dětmi? Tak proč je nezapojit do úklidu zahrady a neudělat z otravné povinnosti zábavu? Stačí dětem pořídit dětské zahradní náčiní, které je přizpůsobeno jejich síle i výšce. V současné době můžete využít například Pinkorblue slevové kódy. Na tomto oblíbeném e-shopu s dětským vybavením i hračkami je k dostání dětské zahradní kolečko s náčiním, se kterým bude odklízení napadaných listů či sbírání popadaných jablek bavit i vaše potomky. 

5/5 - (2 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *