kvalitní boty pro dítě
|

Jak vybrat kvalitní boty pro dítě?

Výběr a koupě dětských botou je někdy pro rodiče opravdovým oříškem, zvláště když už dítě ví, jaké boty by chtělo. Při výběru je zapotřebí zohlednit pár důležitých faktorů jako je správná velikost, tloušťka podpatku a střih obuvi, jedině tak bude vašemu dítěti dopřáno maximální pohodlí, co se chodidel týče. Jak vybrat tu správnou dětskou obuv si přečtěte níže. 

Při výběru obuvi rozhodně nikam nespěchejte, před výběrem si můžete na internetu projít různé nabídky obuvi a vytipovat si do jakých obchodů byste se chtěli vydat. Samozřejmě, že nákupy s dítětem budou také doprovázet znuděné zkoušení obuvi, které vám moc ke klidnému nakupování nepřidá. 

Nezapomínejte, že

Obuv vždy vybírejte podle ročního období. Ptáte se proč? Každý obuv je přizpůsobena svým svrškem na počasí, které je často proměnlivé. V letním období je vhodná obuv s měkkou a pružnou podrážkou, naopak v zimním období se doporučují kožené boty, které zabrání vyvrtnutí kotníku, zranění, chladu a omrzlinám. 

Na co si tedy dát pozor? 

Jako první signální při výběru obuvi by pro vás měla být podrážka obuvi, která vždy není zrovna nejrovnější. Dětská obuv by měla co nejméně narušovat přirozenou pohyblivost dítěte, v případě podrážky by se mělo tedy jednat o měkčí a pružnější podrážku, která dítěti zaručí větší citlivost na povrch a tím udrží dítě lepší stabilitu a rovnováhu. 


Co jsou barefoot boty?


Jsou lepší tkaničky nebo suchý zip?

Vázání bot je náročnější činností a pokud vaše dítě tuto činnost stále neovládá, pak se není o čem bavit. Suchý zip je pro děti rychlejší a snadnější variantou, vše záleží na věku dítěte. Obecně o tkaničkách ale víme, že lépe drží chodidlo a zajišťují tím tak větší stabilitu oproti suchého zipu. 

Podle čeho se při výběru řídit? 

U výběru dětské obuvi je zapotřebí dbát na mnoho aspektů, která mohou značně ovlivnit zdraví vašeho dítěte. 

  1. Vhodnou velikostí, při příliš těsných či naprosto volných botou se může stát, že by obuv nestabilizovala chodidlo nebo bránila ke správné cirkulaci krevního oběhu.
  2. Silnou a pružnou podrážkou. 
  3. Širokou spodní stranou, která umožňuje volný pohyb prstů. 
  4. Tvrdou patkou, která stabilizuje patu. 
  5. Širokým, nízkým a pohodlným podpatkem. 
  6. Svrškem obuvi, který by měl být přizpůsobený ročnímu období. 
  7. Obuv by měla mít jednoho vlastníka, obnošená obuv od cizího může dítěti způsobovat mykózu a nesprávné držení chodidel. 

Při nakupování je spěch zaručeně špatným rádcem, před nakupováním si tedy pořádně promyslete, jaký typ obuvi chcete a pak už jen vyrazte na nákupy. 

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *