povlečení pro děti
| |

Podle čeho vybrat kvalitní ložní povlečení pro děti?

Kvalitní ložní povlečení je základ každé dětské postele. Nejen, že může dotvářet svým potiskem design pokojíčku, zároveň si jej oblíbí i děti samotné. Vyberete-li navíc příjemný a kvalitní materiál, bude usínání vašich ratolestí hračka. Nebo k tomu minimálně budete mít skvěle nakročeno. 

Jak zkombinovat přání dítěte a váš vkus? 

Základním pravidlem pro výběr úspěšného ložního prádla pro děti, je nechat je vybrat si, jaký motiv a potisk by si přály ony. Za předpokladu, že daný produkt odpovídá vašemu rozpočtu a případně i nároku na kvalitu, máte vyhráno. V opačném případě se snažte o kompromis. Je možné, že si vaše dítě vybere populární potisk oblíbené postavičky, ale zrovna takové povlečení může být levné a nekvalitní. Můžete ale dohledat stejný motiv na kvalitnějším materiálu. Na jaké materiály ložního prádla se tedy zaměřit? 

Jaké motivy vybrat?

Pravděpodobně už víte, jaké potisky a barvy se vašemu dítěti líbí více a jaké méně. Existuje klasické ložní povlečení, které najdete v jemných barvách a tradičních vzorech. Moderní dětské povlečení se vyznačuje čistými liniemi a výraznými motivy, jako jsou třeba pruhy nebo jasné duhové barvy a vzory. Posledním typem jsou tematická povlečení s motivy, které má vaše dítě rádo. Může se jednat o princezny, oblíbené postavičky z Disney pohádek, sportovní potisky, zvířátka nebo třeba mašinky a vláčky. 

Jaký materiál vydrží? 

Ačkoliv můžete pořídit i levnější syntetické varianty, skutečně kvalitní ložní prádlo je to bavlněné. Stále patří mezi nejoblíbenější, je příjemné, hebké a zároveň je bavlněné dětské povlečení savé a prodyšné. Hodí se pro všechna roční období. 

Můžete vybírat i praktickou krepovou variantu povlečení, které není třeba vůbec žehlit. Díky tomu ušetříte čas během pravidelné údržby. Můžete ale zvolit i povlečení z mikrovlákna, které je velmi hřejivé a vhodné na zimu. Nebo povlečení z mikroflanelu, které také výborně hřeje a navíc rychle schne. 

Nezapomeňte na pravidelnou péči

Kromě toho, že by měl materiál něco vydržet, by se měl i jednoduše udržovat. Jelikož povlečení a ložní prádlo obecně je třeba prát alespoň každé dva týdny, mělo by povlečení časté praní bez problému ustát. V případě, že se ušpiní rychleji, to platí dvojnásob. Vždy se orientujte podle štítku na prádle. Většinou se jedná o praní v klasickém pracím prostředku na 60 stupňů. Některé pračky dokonce nabízí program “Lůžkoviny” nebo “Ložní prádlo”. 

Pokud se chcete vyvarovat alergickým reakcím nebo podrážděné pokožce, volte šetrné hypoalergenní prací prostředky. 

U výběru povlečení nemá místo strach

Pro klasické ložnice můžete razit pravidlo, že méně je více. Pro dětský pokoj to ale vůbec neplatí, více je prostě více v každém ohledu. Právě dětské povlečení je něco, u čeho se vyplatí riskovat, pokud jde o barvy a vzory. Mnohem jednodušší je totiž výměna zářivého ložního prádla, jakmile dítě odroste, než měnit celou výbavu pokojíčku nebo výmalbu. Zachová tak ve vašem pokoji dostatek dětských prvků přesně na to období, kdy je dítě vyžaduje. 

Správná velikost je klíč 

Máte-li specifický rozměr peřiny, ujistěte se, že dané povlečení na ni bude opravdu sedět. To se týká i matrace a prostěradla. Pokud je prostěradlo příliš malé, bude sklouzávat z rohů. Pokud bude příliš velké, pak se bude shlukovat na místě. Správná velikost navíc dětem usnadní práci ve chvíli, kdy se sami budou učit stlát. 

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *