zelený časj

Alternativy kávy

Patříte mezi milovníky ranní kávy? Káva je pro mnohé z nás skvělým životabudičem, zvláště po ránu, kdy nás zívání nechce opustit. Nechutná vám káva, nebo máte ze zdravotních důvodů přikázáno kávu nepít? Existuje několik alternativ káv, které se chutí a účinky obyčejné kávy vyrovnají. 

Jakých 5 alternativ káv si můžete dopřát i vy? 

Alternativy kávy jsou pro všechny ty, kteří nesnesou hořkou chuť kávu či jim kofein, který je obsažen v kávě způsobuje nervozitu, zažívací potíže či bolesti hlavy. Vyzkoušejte těchto pět alternativ a sami uvidíte, že nebudete litovat. 

1. Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje přírodní látky, které mají na naše zdraví protizánětlivé a antioxidační účinky. Je jedním z nejznámějších stimulantů kávy, který v pouhém jednom šálku má necelých 30 mg kofeinu, třísloviny a aminokyseliny. Složení těchto tří látek podporuje účinky na psychický výkon. Jako přírodní nakopávač můžete zkusit také černý či bílý čaj. 

2. Houbová káva

Káva z houby Reishi neboli také Ganodermy je skutečně výtečnou záležitostí a chuťově je velmi podobná obyčejné kávě. Houbové složení nezakyseluje organismus a tím vás nebudou trápit zažívací potíže či pálení žáhy. Houbová káva je zařazena v tradiční čínské medicíně díky jejím léčebným účinkům na lidský organismus. 

3. Chai

Je uklidňujícím nápojem, který pochází z Indie. Jeho příprava je velmi snadná a připravuje se z černého čaje, mléka a různorodých koření jako je zázvor, skořice či kardamom. Chai je výtečný svou lahodnou chutí i konzistenci, která vás po ránu zasytí a udělá vám dobře na žaludek. 

4. Kombucha

Kombucha a její sladkokyselá chuť dokáže při pravidelném pití vázat na sebe škodlivé látky a ty následně vylučovat do žluče. Kombucha obsahuje kofein a alkaloidy, které jsou z použitého čaje. Připravuje se ze zeleného a černého čaje, jejím velkým plusem je to, že v obsahuje kombuchy najdete také probiotické látky, které podporují správnou funkci imunitního systému. 

5. Maca

Mnoho z nás zná macu jako přírodní afrodiziakum, které slouží také k posílení libida u žen i u mužů. Mimo posílení libida se pravidelné pití macy prokáže také na posílení paměti, nárůstu energie a podpoře psychické odolnosti vůči stresům a depresím. Maxa obsahuje vitamíny jako je C, B1, B2 a minerální látky, které působí skvěle na duševní zdraví. Prášek z kořene Macy si můžete přidat mimo nápoje také do jídel. 

Na závěr 

Zdravý životní styl je bodem číslo jedna pro každého z nás, neomezujte se, ale myslete na to, že existuje řada alternativ a v dnešní době už skoro na vše. Ať už se omezení má týkat pohybu, stravy či nápojů. Sami vidíte, že existuje mnoho způsobů, jak kávu nepít a dopřát si i tak dávku kofeinu, která je po ránu někdy opravdu zapotřebí. 

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *