prořezávání zoubků
|

Jak ulevit od bolesti při prořezávání zoubků

Trápí vás a vaše dítě období prořezávání prvních zoubků? Prořezávání mléčných zoubků je pro některé miminka náročné. Samotné příznaky prořezávání zoubků se mohou objevit už ve 4. měsíci a mohou se začít projevovat pár dní před tím, než se zub prořeže. V našem článku vám poradíme, jak ulevit vašemu miminku od bolesti a vám od starostí. 

Růst mléčných zoubku a problémy

Období prořezávání zoubků poznáte velmi snadno, z usměvavého a spokojeného miminka se stane uplakané a mrzuté dítě, které při prořezávání prvních zoubků nic nebaví ani jeho hračky, nutí miminko dávat ruce do pusinky, extrémně slintat nebo plakat více, než je ve zvyku. 

Prořezávání zoubků může doprovázet řada příznaků, které by pro vás měli být varovným signálem, že se něco děje. Dítě začne odmítat potravu, opakovaně se v noci budí s nateklými dásněmi. Mohou se objevit také horečky a průjmy, které v případě, že by přetrvávali na druhý den, bylo by dobré se poradit s pediatrem. 

Prořezávání mléčných zoubků

U každého jedince je prořezávání zoubků individuální záležitostí, obvykle se však vždy ukážou jako první zoubky jedničky dole, po chvíli jedničky a dvojky nahoře. Do tří let dítěte by celkem zoubků mělo být 20, co se týče čištění zoubků, na nic nečekejte a začněte, jakmile se ukáže první zoubek. 

Co pomůže od bolesti? 

Samotný růst zoubků nebolí, pouze to první prořezávání dělá neplechu. V období prořezávání by dítě mělo mít vždy po ruce něco, do čeho se bude moci zakousnout. Jako nejlepší řešení jsou kousátka, která se mohou dát nachladit do lednice. V lékárnách či drogeriích najdete široký sortiment produktů, které pomohou vašemu dítěti ulevit od bolesti. Existuje řada různých kapiček, pomůcek nebo gelů na znecitlivění dásní. 

Prořezávání zoubků je pro dítě velmi náročným obdobím, které doprovází bolesti a neklid. Myslete však na to, že sotva se dítě vzpamatovalo ze šestinedělí a nepříjemných prdíků, nastane období prořezávání zoubků. Důležité je, jako maminka dítěte zůstat klidná, jedná se o období, které jednou skončí. Poté se můžete zase těšit na vaše usměvavé a klidné miminko. 

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *