motivace děti
|

Jak motivovat děti k čemukoliv

Jaké nejlepší způsoby a praktiky používat pro motivaci našich dětí? Zkusili jste už přirozenou motivaci? Jde o způsob motivace, která se snaží pochopit a porozumět dětskému světu, který začíná již v raném dětství.

6 způsobů, jak děti namotivovat, a přitom se jimi nechat vtáhnout do jejich koníčků a zájmů

Každý rodič ví, že jsou děti zvědavými tvory, a proto zkuste ve vašich ratolestech probudit větší zájem o to co je nejvíce zajímá. 

1. Nechejte se svými dětmi vtáhnout do jejich koníčků a zájmů

Děti mají sklony k odvrácení pozornosti, při komunikaci s nimi si všímejte, čemu se nejvíce věnují a nechejte se vést a vtáhnout do jejích zálib. Zaměřují se spíše na novější věci či na předměty, které jsou příliš složité?

2. Podpořte své děti pomocí hravého systému

Při vhodné příležitosti každé dítě zazáří a zabaví se hrou. Hry jsou obecně těmi, které podporují u dětí zvídavost a motivují je k aktivnímu zapojení se, které posilují sociální vazby a snižují stres. 

3. Vzbuďte ve vašich dětech zvědavost

Ať je vaše dítě mladšího či staršího věku, každé je zvídavé a á chuť věci zkoumat. Nechte své děti prozkoumávat věci, které by je zajímali nejvíce. Například co se stane s předmětem po upadnutí na zem, zda se rozbije či bude držet. Prozkoumávání předmětů je někdy pro děti i učení. 

4. Chvalte jejich postup práce než samotný výsledek 

Chvalte děti i přes jejich neúspěch, za to, že se aspoň pokusili zkusit něco nového a šli do toho naplno. Jedině tak pochopí, že i neúspěch je příležitost k tomu se zlepšit. Děti budou ve vás budou mít větší podporu a větší motivaci k tomu, aby se příště více snažily a věřili si, že dokážou dosáhnout toho, co chtěly.  

5. Dejte vašemu dítěti možnost volby náplně činnosti

Pro děti je větší motivací, že si mohou sami vybrat stupeň obtížnosti a volbu činnosti. Prokázáno je, že v případě, že si děti mohou sami vybrat činnost a stupeň obtížnosti, pak je pravděpodobnější, že je činnost, kterou si vybraly nepřestane bavit a dosáhnou tak uskutečnitelného cíle. 

Během dospívání je především důležitá komunikace mezi vámi a dítětem. Udržujte si blízký vztah. Buďte ke svým dětem vnímaví a všímaví, jedině tak dáte svému dítěti maximální podporu ze strany rodiče. 

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *