Dite Na Matraci
|

Vybíráte dětskou matraci? Poradíme vám, jak na to

Přestože dětskou matraci často pořizujeme s tím, že z ní náš potomek co nevidět vyroste, rozhodně se nevyplatí podceňovat její výběr. Vhodně zvolená matrace je totiž v dětství, kdy stále dochází k vývoji páteře, ze zdravotního hlediska nesmírně důležitá. V dnešním článku se proto podíváme na to, jak správně vybrat dětskou matraci.

Tvrdost matrace

Nejzásadnějším kritériem, na které bychom se měli zaměřit, je zejména tvrdost matrace. Přestože se mnoho rodičů domnívá, že pro jejich dítě bude nejlepší pohodlná měkká matrace, opak je pravdou. V období vývoje páteře by měla matrace poskytovat především dostatečnou oporu – z toho hlediska jsou nejvhodnější právě matrace vyšší tuhosti. V případě, že vybíráme matraci z klasické sedmistupňové stupnice, na základě které označuje tvrdost matrace většina výrobců, vybírat bychom měli mezi tvrdostmi čtyři až pět. Tvrdá matrace je obzvláště důležitá u kojenců, jelikož pomáhá předcházet nebezpečnému syndromu náhlého úmrtí.

Matrace od 5 do 3 let

Matrace Pro Nejmensi

Vyšší tvrdost matrace platí nejen u kojenců, ale také u dětí od tří do pěti let. Ideální jsou především přírodní materiály, jako kokosové vlákno, koňské žíně či přírodní latex, které se obecně vyznačují výbornou prodyšností. Podobně jako u matrací pro dospělé bychom měli matraci pravidelně měnit, což však vzhledem k rychlému růstu dětí naštěstí většina rodičů dodržuje. Zejména u menších dětí je vhodné matraci vyměnit už po pěti letech, a to zejména z hygienických důvodů.

Matrace pro starší děti a studenty

Jakmile vaše dítě začne spát v posteli standardní velikosti (90×200 cm), můžete zakoupit matraci určenou pro dospělé. I tentokrát však myslete na to, že nejvhodnější jsou opět matrace vyšší tvrdosti, a to zejména jako prevence skoliózy a špatného držení těla, které se v tomto věku mnohdy rozvíjí

Matrace Pro Velke Deti

I v tomto případě bychom měli matraci minimálně po osmi letech vyměnit za novou. Výjimkou jsou případy, kdy například váš potomek bydlí na internátě, a postel ve svém pokoji tak příliš často nevyužívá.

Nezapomeňte na potah na matraci

Při nákupu matrace pro své děti nezapomeňte na to, abyste zvolili model, jehož součástí je snímatelný potah, případně lze k matraci dokoupit. Zatímco u malých dětí může docházet k nočním nehodám, teenageři si do postele zase rádi nosí jídlo, což může vést k ušpinění matrace. Snímatelný potah však stačí hodit do pračky na 60 stupňů Celsia a matrace je zase jako nová. Pokud byste zvolili matraci bez potahu, její čištění je už o něco náročnější. Z hygienických důvodů bychom matraci měli rovněž pravidelně větrat, případně dětem pořídit hypoalergenní matraci, která snižuje riziko alergické reakce na prach či roztoče. 

Zdroje:

https://chytryspanek.cz/jak-vybrat-matraci/

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *