Kvalitní dětský polštář
|

Jak dítěti vybrat správný polštář?

Polštář je základem dobrého spánku nejen u dětí ale i u dospělých. Tělo každého jedince potřebuje ke správnému fungování dostatek kvalitního spánku, především u dětí toto pravidlo platí dvojnásob. Nekvalitní spánek může mít špatný vliv na soustředěnost dítěte a tím snížené výkony, které od děti dennodenně očekáváme. 

Potřeba spánku se společně s věkem mění, zatímco novorozeňata prospí většinou celý den, roční dítko přibližně 13 hodin za den a děti školou povinné přibližně 9–10 hodin denně. Dospělí by měli svému spánku dopřát alespoň 8 hodin denně. 

Kvalita je při výběru na prvním místě

Při výběru polštáře se nikdy nedívejte na cenu, samozřejmě každý z nás má rozpočet, ale čím nižší cena polštáře je, tím větší pravděpodobnost nekvalitního polštáře to bude. Na co se při výběru polštáře zaměřit vám povíme níže.

Dětí do dvou let polštář ke spánku vůbec nepotřebují. Předškolákům pak můžete pořídit malý polštář o velikosti 40×60 cm, který bude spíše k tulení se než na spaní. Při výběru polštáře se řiďte také podle toho, kdo a jak bude polštář využívat. 

Nejdůležitější atributy při výběru polštáře

1. Velikost a výška polštáře

Polštář by neměl být velké velikosti. Po celou dobu spánku je hlava na polštáři, jeho výška by neměla být příliš vysoká. Jeho výška má pouze poskytnout oporu krku. Ráno by se polštář měl vrátit do původního stavu. 

Rozhodně nikdy dítěti nepořizujte stejný polštář jako máte vy, jak už jsme psali. Každý z nás by měl mít polštář takzvaně na míru. Dítě může ze špatně zvoleného polštáře pobolívat hlava, může být často unavené a nesoustředěné. Navíc špatně zvolený polštář může dítěti zkřivit páteř. 

2. Výplň polštáře

Výplň polštáře je také velmi důležité v rozhodování. Nabídka českého trhu nabízí opravdu široký sortiment a vy si můžete vybírat mezi:

Mikrovláknem

Polštáře z mikrovlákna jsou velmi pohodlné a tělu přizpůsobivé. Navíc údržba těchto polštářů je velmi snadná, jelikož je možné, je prát v automatické pračce. 

Dutým vláknem

Polštáře s dutým vláknem jsou ideální pro alergiky. Jejich výplň ve formě kuliček dodává polštáři měkkost, pružnost a nadýchanost. 

Vlněnou výplní

Polštáře z vlněné výplně jsou termoregulační a vytváří nám během spaní vysoce hygienické prostředí. Krom toho, že je polštář z přírodního materiálu nabízí i skvělou prodyšnost. Polštáře s vlněnou jsou vhodné pro alergiky. 

Paměťovou pěnou

Paměťová pěna se skvěle přizpůsobuji během spaní hlavě a předchází tak tlaku mezi hlavou a polštářem, navíc je přizpůsobená pro alergiky. 

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *