Jak Vybrat Slunecni Bryle Pro Deti
|

Jak vybrat dětské sluneční brýle 

Sluneční brýle většina lidí považuje za módní doplněk, který je prakticky k ničemu. Jenže pravda je někde zcela jinde. Není to jenom na parádu, ale především mluvíme o ochraně našeho zraku. A jelikož mají tuto velice důležitou funkci, je nezbytné, abychom je pořídili i malým ratolestem. Jenže jak vybrat takové, které budou dítěti opravdu sedět a které hlavně budou nosit?

Při výběru rozhoduje několik kritérií

Nejen dospělí, ale i děti se orientují ve světě především pomocí zraku. Je proto nadmíru důležité věnovat velkou pozornost právě tomuto módnímu doplňku. Tím, že pořídíme malému dítěti kvalitní sluneční brýle sice utrpíme nějakou finanční „škodu”, na druhou stranu jeho zrak ochráníme před následky nebezpečného UV záření. Je tedy na každém rodiči uvážit, co je pro něj podstatnější. 

Hádáme, že se rozhodnou pro pořízení opravdu kvalitních brýlí. Při výběru se ale ptají, jak vybrat ty, které jsou skutečně kvalitní. Slovo má hned několik faktorů, a to především UV filtr (brýle musí ochránit zrak dítěte, jak už bylo zmíněno), správná velikost obrouček, materiál obrouček (ideálně ohebný a odolný proti rozsednutí nebo zlomení), a samozřejmě zorníky – materiál i jejich barva hraje roli. Zatímco materiál by měl být bezpečný, barvu vybírejte podle očekávaného používání.

UV filtry dělíme do několika kategorií

Shodneme se ale na tom, že tím nejdůležitějším faktorem je UV filtr. Ty rozdělujeme rovnou do čtyř kategorií lišících se světelnými podmínkami, k nimž jsou určeny. Zatímco filtr první kategorie slibuje nejslabší ochranu, filtry čtvrté kategorie logicky tu nejsilnější čili jsou vhodné pro opravdu silné sluneční záření vyskytující se hlavně na dovolené u moře nebo na horách (pamatujte, v zimě je sluníčko mnohdy nebezpečnější než v letním období).

Detske Slunecni Bryle
Zdroj: Pexels.com

Vybírat lze také podle věku dítěte

Kromě zmiňovaných faktorů je možné brát v potaz ještě věk dítěte. Rozhodujícím v takovém případě bývá u dětí vzhled, ale opravdu pamatujte na filtr. Dětské oči patří k vůbec nejzranitelnějším, jejich zornice je oproti dospělé o něco širší a čočka naopak průhlednější. Jinými slovy je u dětí daleko důležitější, aby sluneční brýle nosily než u dospělých.

Bohužel poslední statistiky mluví jasně – až sedmdesát procent dětí kvalitní sluneční brýle postrádá. Tím, že se do módního doplňku s daleko větším účelem investuje, se však výrazně zvýší pravděpodobnost pohlcení UV záření, což povede k tomu, že dopady na dětský zrak budou minimální. 

Pozor na miminka

Největší důraz je třeba klást na zrak miminek. Podle lékařů by na sluníčko neměla chodit vůbec a pokud ano, tak s maximálním zastíněním či ochranou jejich zraku. Pokud nemáte možnost dětské oči zastínit, i taky stojí za zvážení koupě drobných slunečních brýlí. V takovém případě volíme nejen ty s kvalitním UV filtrem, ale také takové, které budou velmi lehké, aby dítěti nepřekážely či nevadily.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *